Pivot Kapı

    Pivot kapılar çeşitleri özellikle villa, avm, otel, iş merkezi, rezidans ya da satış ofisi gibi yerlere dönük olarak görkemli görünüm ve kullanım kolaylığı sunması ve ultre lüks olması tercih nedenidir . Pivot çelik kapı modellelri , pivot menteşe Sistemin merkezinde yer alan pivot noktasından açılış kapanış sağladığı için bu isimle anılan pivot kapı çeşitleri yüksek güvenlik sağlamasıyla da kullanıcıların beklentilerini karşılıyor.

Pivot Kapı Nedir ?

Pivot kapı modelleri , yüksek tavanlı yapılar için günümüzde sık tercih edilen kapı çözümüdür. Villa, rezidans ve satış ofisi gibi estetik detayları önemli olan yerler için kapı tercihi de doğru şekilde yapılmalıdır. Geleneksel kapılar yerine pivot kapı tercih etmek mekanın hem daha büyük görünmesine hem de kullanım kolaylığı açısından avantaj yaratır. Genel dekorasyonun bütünlüğü ile uyum sağlayan ve kullanıcıların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan pivot kapıların açılım yönü tek veya çift taraflı olabilir. Bu yüzden tek veya çift kanatlı seçenekleri de söz konusudur. Kullanıldığı alanın ortam bütünlüğüne ve amacına uygun tasarımların sunulması sayesinde diğer kapılardan farklı olan pivot kapılar daha lüks kullanım tercih edenler için ideal çözümdür.

Pivot Kapılar Yüksek Güvenlik Sunar

Pivot Çelik kapı çeşitleri kullanılacak alanın yapısına göre özel üretim şeklinde gerçekleştirilmektedir. Çerçeve kapının ağırlığını desteklemek amacıyla tasarlandığı için açılış yönü diğer kapılara göre çok daha esnek olmaktadır. Ayrıca kapı zeminde belirlenmiş olan pivot noktasının yanında üst kısımda da ilave bir pivot tarafından desteklenmektedir. Böylece kapının ana çerçevesini güçlendirmeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Kalite ve güvenlik açısından yüksek özellikler sunan pivot kapılar kendiliğinden kapanan mekanizmaya da sahiptir. Bu sayede kapı açık kalmaz ve kendiliğinden kapanan özelliği ile birlikte kullanım avantajı da sunmaktadır.

Güvenlik açısından gerek duyulan tüm özellikler de eklemeler ile pivot kapılara entegre edilebilir. Akıllı kilit sistemi ve kamera sistemleri ile uyumlu çalışabilir. Aynı zamanda göz tarama sistemine sahip olan modelleri de bulunur. Bu sayede villa veya rezidans gibi yerler için güvenlik en üst düzeye çıkarılmış olur. Kartlı geçiş sistemine de uyum gösteren bu modeller geçiş yapılmasını kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda uzun ömürlü kullanım da sağlar.